X.A.Z, s.r.o.
469 311 796, info@xaz.cz
Wilsonova 1142, 539 01, Hlinsko
Přihlašte se k odběru novinek:

UNET - neviditelná síť | XAZTato služba nabízí časově neomezený, plný přístup do sítě Internet prostřednictvím bezdrátového přenosu dat. Poskytuje se od rychlosti 512 kb/s výše. Uživatel si volí podle tarifního programu charakter služby připojení k Internetu (rychlost přípojky, množství dat). Spoje jsou realizovány mikrovlnným zařízením v pásmu 2,4 GHz a 5,4Ghz. Jedinou technickou podmínkou realizovatelnosti služby je přímá viditelnost mezi zákazníkem a některým z přístupových bodů poskytovatele. Toto připojení je vhodné pro profesionální využití Internetu ve firmách, pro svou cenovou dostupnost je však i výhodnou alternativou připojení jednotlivců - intenzivnějších uživatelů Internetu.


Datová síť

Společnost COMA s.r.o. je provozovatelem a vlastníkem sítě více než 600 lokálních vysílačů v rámci 4 krajů ČR. Páteřní spoje tvoří soustava optických okruhů a směrových mikrovlnných spojů s propustností 10 až 100 Mbit podle typu použité technologie. Bezdrátové připojení zákazníků je dnes řešeno zpravidla technologií 5GHz (MIKROTIK) a 10GHz (ORCAVE). Aktivní řídící prvky sítě jsou řešeny na bázi technologie CISCO a operačního systému LINUX, servery jsou vybaveny operačními systémy LINUX a Windows 2012 SERVER. Hlavní uzlové body jsou vybaveny zálohovaným napájením na dobu 12-48 hodin.


Konektivita

Centrální uzel sítě je UNET umístěn v datovém centru SITEL, spol. s r.o. v Praze. Zde je napojen na 3 nezávislé konetivity z kapacitou 1Gb/s.


Směrovací politika

Od roku 2004 jsme členem mezinárodní organizace RIPE, provozujeme vlastní autonomní adresní systém. Většina uzlových bodů sítě je napojena minimálně dvěma nezávislými konektivitami a dynamické směrování zajišťuje volbu optimální datové trasy a zálohování páteřních spojů.


Dohledové centrum

Uzlové body sítě i významní zákazníci jsou nepřetržitě monitorování a informace o mimořádných stavech jsou 24 hodin denně pomocí SMS zpráv automaticky předávány našim servisním technikům.


Servisní podpora

Denně od 6.00-24.00 je zákazníkům k dispozici hotline telefonní linka prohlášení poruch a technických problémů. Každý zákazník služby s paušálním poplatkem standardně získává garanci vyřešení poruchy do 17.00 následujícího pracovního dne.


Partneři:

2015 © XAZ | ESHOP | Obchodní podmínky | Obchodní rejstřík
Upravil: Michal Voldán | Redakční systém pod DUOWEB